לרגל שבוע הספר המתרחש בחודשי יוני המדור בחר עבורם 10 ספרים חדשים שעשויים להתאים לילדים שלכם.

ספר התודות שלי מאת מיכל בוקר
sefer_atodot_3מטרתו של הספר היא ללמד את הילד להעריך את הדברים שיש לו ולהכיר תודה - גם אם אלו פרטים קטנים מחיי היומיום, הנתפסים בדרך כלל כמובנים מאליהם. החור העגול העובר בכל דפי הספר מאפשר להדביק את תמונת הילד וכך להפוך את הספר והמסר שהוא מעביר לאישי. הספר מיועד לבני 0-7.
45 ₪, הוצאת אוריון, להשיג בחנויות ספרים וב- www.argaman.info.


חליל רועים מאת טניה פלווין
halil_roemהספר מתאר את סיפורו של חליל רועים, אשר לקולו נרדמים ומתעוררים הכבשים. במהלך הסיפור החליל העוזב את השדות ועובר לעיר בחיפוש אחר חבריו החלילים, אותם הוא מוצא במצב של עצב ושיתוק. החליל מתגייס כמובן לעזרתם של החלילים והילדים לומדים בדרך על עולם המוזיקה, כלי נגינה וצלילים. הספר מיועד לבני 6-8.
54 ₪, הוצאת אופיר ביכורים, להשיג בחנויות ספרים וב- www.ofir.org.il.


הכוכב של סבתא מאת יובל אטד
kohav_shel_savtaספר זה עוזר להורים לעזור לילדים להתמודד עם חוויות של אובדן. המחבר הגה את הרעיון לספר לאחר מות אימו, פרידה אשר חייבה אותו לענות על שאלות הילדים קטנים שלא הבינו מה קרה לסבתא. כך נולד הסיפור והספר, שקיבל תמיכה והכוונה מקצועית של מכון אדלר והפסיכולוגית ד"ר עדנה כצנלסון. הספר ניתן לרכישה גם כאפליקציה למכשירי אפל. הספר מיועד לבני 3-6.
59 ₪ לעותק מודפס, להשיג ב- www.savtastar.co.il או ב- 03-9600634; 15 ₪ להורדה לאייפון ולאייפד.  


אייבי ובין מאת אנני ברוז
eibi_beniספר זה הוא ספר שני בסדרה מצליחה בארצות הברית העושה את צעדיה הראשונים יחסית גם בישראל. אייבי ובין הן גיבורות מצחיקות ופרועות של סדרת ספרי הרפתקאות, כאשר בספר זה אייבי גילתה כי בשרותים של בית הספר יש רוח רפאים, ויחד עם בין הן יוצאות לפעולת גירוש. הספר מיועד לבנות 6-10.
74 ₪, הוצאת כתר, להשיג בחנויות הספרים.רוזלינדה מאת איריס ארגמן
rozalindaהספר מספר את סיפורה של המכשפה רוזלינדה, האוהבת לשבת על ענף גבוה בצמרת עץ האלון ולהתבונן במתרחש מתחתיה. כאשר היא פוגשת את הדוור אהרון, זו ההזדמנות שלה לרדת מהעץ ולהצטרף אליו במסע מרתק בעקבות המכתבים שהוא מחלק. בדרך זו לוקחת המחברת את הילדים למסע בעולם האותיות המתחברות למילים, מילים המרכיבות מכתבים. הספר מיועד לבני 4-8.
74 ₪, הוצאת מטר. להשיג בחנויות הספרים.הילדה שלא ידעה לישון מאת אורית אבני בר-און
yalda_she_lo_razta_lishonהילדה שלא ידעה לישון הוא סיפור על ילדה אמיצה ונחושה היוצאת לבדה לחפש פתרון לבעיה שגם המומחים לא הצליחו לפתור. בדרכה היא פוגשת דג, עטלף ופלמינגו, ומגלה דרכים שונות להירדם. הספר מלווה באיורים של דני קרמן, והוא מיועד לבני 4-6.
72 ₪, והצאת כתר. להשיג בחנויות הספרים.
הנסיכה וככר המלך האמתית מאת דן הופרט

nesiha_ve_kikar_lehemהמלך באגט מעמיד במבחן את ביתו, הנסיכה ג'בטה, ומבקש שתביא לו את "כיכר הלחם האמיתית". רק אם תצליח הנסיכה במשימה, היא תוכל לשלוט בממלכה אחריו. מדובר במעשיה בת זמננו המספרת על נסיכה אנוכית, גאותנית וקפריזית, הלומדת מהי חברות ומה הם הדברים החשובים באמת בחיים. הצגת ילדים על פי סיפור זה, בהפקת המחבר, מוצגת בימים אלה ברחבי הארץ. הספר מתאים לבני 6-10.
74 ₪, הוצאת הקיבוץ המאוחד ספריית פועלים. להשיג בחנויות הספרים.גם לירח יש גומות חן מאת שלומית כהן-אסיף
_____2ספר זה ייחודי קודם כל עקב כך שמדובר בספר שירים ולא בסיפור. עם האיורים של גיל-לי אלון-קוריאל,  שיריה של כהן-אסיף לוקחים את הקורא למקום אחר, רחוק אך גם קרוב, כואב אך גם משעשע. מספר מהשירים הולחנו עבור סדרת הטלוויזיה גאון של אבא. הספר מיועד לבני 4-7.
69 ₪, הוצאת עם עובד. להשיג בחנויות הספרים.ג
ור חתול-אדם ארך שער של אתגר קרת
gur_hatulהסופר הידוע הוציא ספר ילדים חדש. הסיפור מתחיל בגן חיות, ממשיך בטיסה בספנית אויר ומסתיים ברחוב שטמפפר 17, שם נמצא גיבור הספר, גור חתול-אדם ארך שער עם הסברים פשוטים, כיצד לגדל חיה אצילית כמוהו. הספר מלווה באיורים של אביאל בסיל והוא מיועד לבני 4-7.
74 ₪, הוצאת כנרת זמורה ביתן. להשיג בחנויות הספרים.
בדיוק כמו שרציתי מאת אלינוער קלר ונעמה פלג-סגל

bediuk_ma_she_razitiהעולם אליו לוקח הספר את הילדים-קוראים-מאזינים לעולם בו מותר ואף רצוי לצאת מהקוים, שכן בדרך זו אפשר להגיע למקומות מופלאים. כל זה קורה בליווי האיורים של איה גורדון-נוי, במסע העובר בין פיראטים וסויסם מעופפים. הספר מיועד לבני 3-6.
68 ₪, הוצאת כנרת זמורה ביתן. להשיג בחנויות ספרים.


תמונות באדיבות יחסי ציבור
 


טבוריתון הינו מגזין אינטרנטי בנושאי הריון, לידה וגידול תינוקות וילדים של טבורית בנק דם טבורי.

 

שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
המרכז הרפואי שיבא