בשעה טובה הבייבי הגיע הביתה ואתם מתרגלים לאט לאט לשגרה החדשה. חשוב לשמור על שגרת טיפוח וניקיון על מנת לשמור על בריאות עורו העדין של התינוק. הדבר הכרחי במיוחד בשלבים הראשונים לחייו. 

baby bath

תמונת אילוסטרציה

המידע באדיבות המותג הצרפתי MUSTELA, המומחים בעור של תינוקות

 

התינוק נולד כשעורו עטוף ב"וורניקס" - שכבת הגנה שמתחילה להיווצר בשליש השני להריון ויורדת במהלך השבוע הראשון לחייו. מסיבה זו, בימים הראשונים לחייו, העור של התינוק נשאר חשוף למזהמים מהסביבה ולהשפעות מזג האוויר.


העור העדין של התינוק דק ורגיש יותר מעורו של מבוגר ומערכת החיסון שלו חלשה יותר. לכן הוא חשוף יותר ליובש ולמחלות עור, כמו תפרחת חיתולים או אסטמה של העור.  בנוסף, הוא נחשף לאתגרים רבים לאחר היוולדו, כמו לטמפרטורה ולחות משתנים, לכימיקלים, לחומרי צבע בבגדים ולחומרי כביסה, העלולים לגרום ליובש, גירוי ואדמומיות. מסיבה זו אנו צריכים להעניק לעור התינוק, בעיקר בחודשים הראשונים לחייו, טיפול מסור וקפדני, שיסייע להגן עליו ולהעניק לו לחות וזאת באמצעות שגרת טיפוח נכונה. 


ריכזנו עבורכם מספר טיפים שיסייעו בשמירה על עורו העדין והרגיש של התינוק הרך: 


רחצה - בשבועות הראשונים לחייהם אין צורך במקלחות תכופות, שכן התינוקות כמעט ואינם מתלכלכים (מלבד אזור ההחתלה). רחצה מידי יום ושימוש בסבון עלולים להסיר את השמנים הטבעיים הנמצאים בעור התינוק ומגנים עליו ולהשאירו יבש ופגיע. אמבטיה עם שמן אמבט שמשאירה על עור התינוק שכבת הגנה לשמירה על הלחות שלו, עשויה להספיק בשבועות הראשונים לחייו ולכן בדר"כ אין צורך בשימוש בסבון. חשוב להקפיד שהמים יהיו בטמפרטורה הקרובה לזו של הגוף, שהחדר יהיה חמים ונעים ושמשך הרחצה לא יעלה על 10 דקות. בסיום הרחצה מומלץ לייבש את התינוק במגבת ע"י טפיחות עדינות ומיד לעטוף אותו. 


היווצרות קשקשת / קליפה על קרקפת התינוק - תופעה נפוצה המתרחשת באופן טבעי בקרב תינוקות בגילאים 0-3 חודשים. חשוב לשמור על ניקיון הקרקפת ולהקפיד לא לנסות לקלף את הקליפה כדי להימנע מפציעת העור ומזיהומים. מומלץ להשתמש בשמפו עדין המסייע בריכוך עור הקרקפת uמנקה אותו בעדינות, כמו שמפו הקצף של מוסטלה.

 

הענקת לחות לעור התינוק - מכיוון שלעורם העדין והדק יש נטייה ליובש שעלול לגרום לגירוי וגרד, חשוב לשמור על הלחות בעור, בעיקר כשהאוויר קר ויבש או בעת חימום הבית. מומלץ למרוח קרם לחות המותאם לעורם של תינוקות לאחר המקלחת וייבוש הגוף כדי לשמור על הלחות בעור.

 

תפרחת חיתולים - דלקת של העור המופיעה בצורת אדמומיות, גרד ולעיתים אף בקילופים וחתכים באזורים המכוסים בחיתול. תופעה שכיחה מאוד בחודשים הראשונים לחיי התינוק. לרוב התופעה נגרמת ממגע ממושך של חיתול רטוב או מלוכלך עם עור התינוק או כאשר לא מייבשים היטב את העור לאחר המקלחת. על מנת להימנע מהתפתחות של זיהום חיידקי או פטרייתי, מומלץ להחליף חיתול מיד כאשר הוא מתלכלך או נרטב ולשטוף היטב את האזור במים חמימים. במידה ומשתמשים במגבונים, כדאי להקפיד שיהיו ללא בישום ואלכוהול. יש לתת לאזור להתייבש לחלוטין ולא לשפשף את העור. לפני שמחתלים בחיתול נקי ניתן למרוח משחת החתלה, כמו משחת ההחתלה בעלת האפקט המשולש של מוסטלה, המונעת, מרגיעה ומטפלת בתפרחת חיתולים.

 

עיסוי - הבייבי זקוק למגע שלכם. עיסוי הוא דרך נהדרת להעביר אהבה ולחזק את הקשר עם התינוק. מחקרים גילו שמגע כזה מעודד ייצור הורמונים, מחזק את המערכת החיסונית ומסייע לגוף להתמודד עם מחלות. בנוסף, המגע מסייע לתינוק להיות רגוע ולישון טוב יותר. בחרו שמן עיסוי בריח שאתם אוהבים והעדיפו שיהיה משמנים צמחיים. השכיבו את התינוק על שמיכה רכה בחדר חמים, חממו מעט שמן עיסוי בידיים ע"י שפשוף שלהן, עסו את החזה ובטן התינוק באמצעות מגע עדין.

 

לקבלת קופון מיוחד למוצרי מוסטלה לחצ/י כאן >>

 


טבוריתון הינו מגזין אינטרנטי בנושאי הריון, לידה וגידול תינוקות וילדים של טבורית בנק דם טבורי.

 

שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
המרכז הרפואי שיבא