עדליידע במקומות שונים בארץ בצד מופעי קרקס, הצגות ופעילויות מדעיות. חג פורים מתקרב עם שלל אירועים לקטנים ולגדולים.

עדליידע הרצליה
8 Mobileהאירוע המרכזי של העיר ייערך בסימן "ילדי כל העולם". ביום חמישי ה-5 במרץ, מהשעה 10:00, ישתתפו כ-2,000 איש בעדליידע שתכלול שישה מיצגי ענק, שלושה בלוני ענק של כדור הארץ בקוטר של 3 מטר שיובלו לאורך התהלוכה, רקדנים בתלבושות קונספט, מוסיקה ומנהגים של ארצות שונות, 400 דגלנים ועוד. הכל מתחיל ברחוב סוקולוב 100 ומסתיים לאחר כשעה באירוע שיכלול מופע של מיכל הקטנה, התעמלות בני הרצליה ומתחמי פעילות שונים.
הכניסה חינם.
צילום : דוברות עיריית הרצליה

לונדע - מוזיאון הילדים של באר שבע
1 Mobileמוזיאון הילדים החדש, הפונה לבני חצי שנה ועד 12, יקיים ביום שישי ה-6 במרץ פעילות מיוחדת וחגיגית לרגל החג. הפעילות תכלול בין השאר תחרות תחפושות נושאת פרסים. כל זה בצד האפשרות להכנס לתצוגות השונות של המוזיאון.
55 שקלים לכרטיס, 40 שקלים לתושבי העיר, 35 שקלים לגמלאים. לפרטים, 08-6226926, www.lunada.co.il
צילום: יואב פיצ'רסקי קקטוס ב"ש

עדליידע אשקלון
2 Mobileאירוע החג המרכזי של העיר יתקיים ביום חמישי ה-5 במרץ החל מהשעה 12:00, ברחוב בר כוכבא. העדליידע תתקיים עם כוכבי ערוץ הופ!, התזמורת המלכותית בליווי עשרות חיילי בדיל, סינדרלה והכרכרה, שלגיה ענקית מלווה בשבעת הגמדים, הממלכה הקסומה עם עשרות נסיכות ונסיכים, רפונזל והמבצר הקסום, פיראטים, דרקון, בית הממתקים של עמי ותמי ועוד. באירוע יתקיימו סדנאות יצירה, תערוכת מיצגים, מופע של מיקי הבדרנית ועוד.
הכניסה חינם.

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות
3 Mobileאירועי פורים במוזיאון יתקיימו בין ה-4 ל-7 במרץ. בכל יום תתקיים שעה של אגדה ונציאנית עם יצירה בהשראת קומדיה דל ארטה ואמנות האימפרוביזציה, בעוד שב-4-5 במרץ יתקיימו סדנאות פתוחות של יצירת מסכות בהשראת התערוכה "מעשה בגמד, ענק ונסיכה".
48-55 שקלים לילד, 19 שקלים למבוגר (המחיר משתנה בהתאם לפעילות). לפרטים, 03-5161970, http://gutmanmuseum.co.il/.

הארטישוק של נועם
4 Mobileחוות הארטישוק משלבת את החג עם סיורים בשדות החקלאיים. ביום שישי ה-6 במרץ, בשעות 11:00 ו-13:00, ייערכו סיורים מודרכים לשדות הארטישוק תחת הכותרת "גם הטבע מתחפש". מבין הילדים שיגיעו מחופשים ייבחרו מלך ומלכת הארטישוק וניתן יהיה לרכוש אוזני המן עם ריבת ארטישוק.
40 שקלים למבוגר, 20 שקלים לילד. לפרטים, 054-2278637, www.artishoke.co.il

מוזיאון ינקו-דאדא
5 Mobileהמוזיאון השוכן בעין הוד מציע מגוון של פעילויות לחג המתחילות ביום חמישי ה-5 במרץ ומסתיימות ביום שבת ה-7 במרץ. כל יום, בשעות 10:00-14:00, פעילות של שעה וחצי במעבדאדא, ובמקביל יתקיימו מופעי תיאטרון, מופע ריקודי בטן, סיור תיאטרלי בכפר האומנים ועוד.
50 שקלים. לפרטים, 04.9842350, www.jancodada.co.il
צילום: רענן טל

מתחם שרונים
6 Mobileהמרכז המסחרי בהוד השרון יהפוך במהלך החג ל"שושן הבירה". בימים רביעי-שישי, ה-4-6 במרץ, בשעות 10:30-13:30 ו-16:30-19:30, המתחם יקושט כך שידמה חזות של עיר פרסית באווירת שושן הבירה. במהלך אותם הימים יתקיימו פעילויות וסדנאות יצירה להכנת כתרים ושרביט, מצעד תחפושות, שעות סיפור על מגילת אסתר, אפשרות להצטלם עם המלך אחשוורוש ואסתר המלכה ועוד.
הכניסה חינם.
צילום: אורן דאי

מדעטק חיפה
7 Mobileהמוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל מציין את החג עם אירועים ופעילויות שונות. בימים רביעי-שבת, ה-4-7 במרץ, יתקיימו במוזיאון תחרות תחפושות ואיפור מקצועי בנושאים ימיים, מסעות מודרכים בתערוכה הבין-לאומית "הספינות והים" בהדרכת פיראט, סדנת יצירה של ליצנים, ובמעבדה להדפסה תלת-ממדית תתקיים סדנה מיוחדת להכנת הדור הבא של המסכות והתחפושות - יצירת מסכות בחיתוך לייזר.
65 שקלים לבני 5-18, 75 שקלים למבוגר, 260 שקלים למשפחה עד ארבעה איש, 20 שקלים לכניסה למעבדה. לפרטים, 04-8614444, http://www.madatech.org.il.
צילום: מושון תמיר

תזמורת הבמה הישראלית
9 Mobileירדן בר כוכבא ביימה את "המכה אסתר" – קונצרט קרקס מיוחד לפורים של תזמורת הבמה הישראלית, שיעלה ביום חמישי ה-5 במרץ בשעה 11:00, במוזיאון תל אביב לאמנות. המופע מספר על "המכה אסתר" – מנהלת קרקס מוסיקאלי נודד, שתלטנית וחסרת רגישות, בעלה "אומן הרשע" – להטוטן טוב לב ומתחשב ושני בניהם, "החש בראש" – ליצן בעל אלף פרצופים הסובל תדיר ממחושים בראשו ו"מרדכי היסודי" – מנצח תזמורת, בעל ליקויי דיבור חמורים. אירוע יוצא דופן גורם למכה אסתר להיהפך לטובה, אוהבת ומתחשבת וההצגה משלבת יצירות של באך, ברהמס, שוברט, אדית פיאף ועוד.
75-90 שקלים, לפרטים: 03-6077020.
צילום: רז רוגוזין


עדליידע חולון
10 Mobileלמעלה מ-5,000 משתתפים בתלבושות ססגוניות של רקדנים, להקות, אקרובטים, תיאטרוני רחוב ותזמורות ישתתפו בעדליידע המסורתית של העיר. האירוע יחל ביום חמישי ה-5 במרץ בשעה 12:00 ויתקיים לאורך הרחובות סוקולוב והנשיאים, ובסיומו תתקיים מסיבה מול בניין העירייה ובמרכזו מופע של דנה אינטרנשיונל בליווי רקדנים. מיצגי העדליידע יוצגו ברחבת המדיטק מתום העדליידע ועד ליום ראשון.
הכניסה חינם.
צילום: שרון הנשיא

תמונות נוספות באדיבות יחסי ציבור.
 


טבוריתון הינו מגזין אינטרנטי בנושאי הריון, לידה וגידול תינוקות וילדים ונושאים בריאותיים שונים כגון דם טבורי.

שותפים עסקים    
המרכז הרפואי שיבא   לוגו אתר יולדת לוגו אתר וובקלאב