סוף השבוע מתחבר עם חג שבועות, כלומר שלושה ימים של חופש והרבה זמן פנוי. לטובת העניין אספנו עבורכם עשר הצעות לבילוי משפחתי ברוח החג.


פעילויות חג במשקים ובמחלבות
9 Mobileמועצת החלב מזמינה למשקים ולמחלבות ברחבי הארץ, שיקיימו מגוון של פעילויות חווייתיות. הפעילויות יכללו הכנה של מוצרי החלב, האכלת בעלי החיים, התנסות בתהליך החליבה, טעימה מהמוצרים הטריים ועוד.
חלק מהפעילויות כרוכות בתשלום. לפרטים, http://www.milk.org.il/


הצגה במוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי
1 Mobileביום שבת ה-23 במאי, בשעה 11:30, תוצג במוזיאון ההצגה "סיפורים מתוך השקט" של תיאטרון המדיטק. זוהי הצגתה לילדים בני 3-7 בהשתתפותם של לובה וחנוך רעים, ובמהלכה מספרת סיפורים, חובבת חרוזים ופנטומימאי חובב שתיקות, מגלים לילדים את כל הסודות שמאחורי הפנטומימה. יחד עם הילדים הם בונים תפאורה, תופרים תלבושות ואז מספרים סיפור שהילדים לוקחים בו חלק פעיל.
35 שקלים לילד, 25 שקלים למבוגר. לפרטים, 04-6816702, www.omuseums.org.il
צילום: רינה רעים


פעילות חג במוזיאון הילדים בחולון
2 Mobileהמוזיאון יציין ב-24 במאי את חג השבועות בפעילות מיוחדת לחג כמו גם בתערוכות השונות. לדוגמא, במסגרת הסיורים המודרכים על ידי מדריכים עיוורים וכבדי ראיה בתערוכה "דיאלוג בחשיכה" - תשולב משימה של זיהוי שבעת המינים בחושך המוחלט. בתערוכה "הזמנה לשקט" בהנחיית מדריכים חירשים ילמדו המבקרים שיר שבועות בשפת הסימנים, כמו גם סימון המילים האופייניות לחג בשפת הסימנים. מבקרי המוזיאון יקבלו גם כתב חידה בנושא שבעת המינים וכל מבקר שיפתור את כתב החידה יזכה בפרס. כל זה יתקיים בשעות 10:00-13:00.
65 שקלים לכרטיס. לתיאום מראש (חובה), 03-6503000, www.childrensmuseum.org.il
צילום: אלינור חיון


שבועות במתחם ביאליק
3 Mobileהמתחם יקיים פעילויות לחג ב-23-24 במאי, בין השעות 10:00-14:00. בסיור בבית ביאליק יגלו הילדים מהו השיר הראשון שכתב ביאליק; מה לחשה הציפור הקטנה באוזנו; מי ניצח בוויכוח שהתנהל בין הר החרמון, התבור והכרמל, ויהנו מהצגה המבוססת על "אגדת שלושה וארבעה" של ביאליק. בבית העיר יתקיים סיור סביב יומנו של ראש העיר הראשון שבו כתב על ביכורי העיר, תתקיים סדנת מובייל לשבועות, כמו גם ההצגה "ביאליק - פרח חי".
45 שקלים לילד, 25 שקלים למבוגר; 30 שקלים להצגה בלבד, מבוגר אחד בחינם למחזיקי כרטיס דיגיתל. להרשמה מראש, 03-5253403
צילום: נטע אלונים


חגיגת חלב ודבש ביד מרדכי
4 Mobileקיבוץ יד מרדכי מזמין משפחות ב-23-24 במאי למגוון אירועים וחוויות: צפייה בחליבה, מפגש עם הדבורים והדבוראי וצפייה בפתיחת כוורת, טעימה של דבש טרי, נסיעה בטרקטור ברחבי הקיבוץ וטיפוס על טנק. הפעילות תחל ב"בית הדבש והדבורה" ותסתיים באתר שחזור קרב תש"ח בו יוכלו הילדים לספוג קצת היסטוריה. הפעילות מתחילה בכל שעה עגולה.
55 שקלים לילד מגיל שנתיים, 50 שקלים למבוגר. לפרטים, 08-6720559, 052-3923104, www.ym-tayarut.co.il
צילום: גלעד קוולרצ'יק


פסטיבל חגיגה בלבן בחבל מודיעין
5 Mobileהמרחב הכפרי של חבל מודיעין יקיים שלל אירועים סביב חג השבועות, אשר יתחילו ב-21 במאי ויסתיימו ב-30 במאי. הפסטיבל מתקיים זו השנה הרביעית, ובמהלכו כל אתרי התיירות באזור יציעו חוויות חקלאיות ברוח החג ועונת הקציר, כולל אפשרות להשתתף בקציר חיטים, רעיית צאן, גז צאן, הכנת פיתות, טחינת גרעיני חיטה ועוד. כל זאת לצד אירועי מוסיקה, טיולים מודרכים, טיולי אופניים חינם ביער בן שמן, ירידי אמנות וטעם, סנפלינג ואומגה, סדנאות של מלאכות קדומות ועוד.
לפרטים, http://www.thm.org.il/
צילום: אלדד מאסטרו 1


פעילויות שבועות בסינמה סיטי בירושלים
6 Mobileב-25 במאי תקושט הרחבה המרכזית של המתחם בהתאם לחג, עם חציר, שיבולים, כדי חלב, מחרשה וכד'. בין השעות 11:00-13:00 ו- 16:00-18:00, יפעלו מספר מוקדי הפעלות לילדים, כולל מתחם ליטוף של שרקנים, ארנבים, אוגרים, תוכים וצב ענק; מתחם חליבה של פרות דמה עם עטינים לחליבה, כאשר את החלב הילדים יעבירו תהליך חביצה וייקחו הביתה את החמאה שהכינו; מתחם אפיית לחם; סדנה להכנת לוחות הברית ועוד. במהלך היום יתקיים סיור בעיר התנ"ך וב-17:30 ייערך מופע קסמים שך הקוסם שי נשיא.
10 שקלים לסיור בעיר התנ"ך, שאר הפעילויות בחינם.
צילום: סיון פרג


פעילויות חג בצפון הקרוב
7 Mobileעמותת התיירות "הצפון הקרוב" תקיים באזור עמק המעיינות, בית שאן, הגלבוע והגליל התחתון פעילויות שונות סביב חג השבועות. הפעילויות יתקיימו ב-22-25 במאי, בהן טעימת גבינות צאן משובחות והכנת שוקו מחלב עיזים, פינת ליטוף, הגמעת גדיים ואפיית לחם בצורת "הר סיני", לצד סיורים משפחתיים בשדות החקלאיים וסיורי מים במעיינות.
חלק מהפעילויות כרוכות בתשלום. לפרטים, http://www.tour-mgb.org.il/
צילום: אלבר עדוט


פעילויות חג בפארק נאות קדומים
8 Mobileבשמורת הטבע שבאזור יער בן שמן, יתקיים סיור בעקבות החיטה, הלחם והמאפים בתקופת התנ"ך, כולל טעימות והשוואת לימינו. הסיור יתקיים ב-21 במאי בשעה 17:00. בנוסף, ייערכו במקום ב-25 במאי בין השעות 9:30-13:00, חגיגות קציר וביכורים לכל המשפחה, עם שחזור העלייה לבית המקדש.
45 שקלים למשתתף, 10 שקלים לנסיעה ברכבת בפארק. לפרטים, 08-9770770, www.n-k.org.il
צילום: נאות קדומיםחגיגה קולינארית במושב אחיטוב

10 Mobileב-25 במאי יפתחו נשות החקלאים של מושב אחיטוב את המטבחים הביתיים האותנטיים, לטובת המבקרים בהפנינג החקלאי החוויתי שיתקיים במושב. הן יבשלו את המטעמים המסורתיים מעיראק, פרס וכורדיסטן ויציעו אותם בדוכני אוכל. האירוע כולו יתקיים ב-10:00-15:00 ובמהלכו יתקיימו סדנאות יצירה, סיורים מודרכים בחממות המלפפונים, יריד ביתנים מקצועי הסוקר את כל עולם החקלאות לצד חשיפת פיתוחים ופתרונות חדשים ועוד.
הכניסה חופשית. לפרטים, 04-6258428, www.ahituv.org
צילום: שני ארגס
 


טבוריתון הינו מגזין אינטרנטי בנושאי הריון, לידה וגידול תינוקות וילדים של טבורית בנק דם טבורי.

 

שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
המרכז הרפואי שיבא