***מדור פרסומי***
עכשיו, כשהחופש הגדול כבר מאחורינו והשגרה מתחילה לתפוס את מקומה, מתחילה לצוץ השאלה הנצחית - מה עושים עם הילדים בשבת? בין הטיולים השונים ברחבי הארץ לסרטים ולהצגות הרשו לנו להציע לכם להגיע למוזיאון הילדים בחולון.

1 copy copy
תמונה באדיבות יח"צ

מוזיאון הילדים הוא מקום מיוחד במינו שנמצא במרחק נסיעה קצר כמעט מכל מקום במרכז הארץ. זהו מקום שאתם יכולים לקחת אליו את הילדים שלכם בידיעה שהם הולכים לעבור חוויה כיפית, אבל גם מעצימה ולימודית. פעילויות שמפעילות את הדמיון וכוללות מוסיקה ויצירה יעניקו לכם בין שעה וחצי לשעתיים של שקט ולהם זמן מלא עניין וחיוך.
מלבד מיקומו המצוין, אחד היתרונות הגדולים של מוזיאון הילדים הוא מגוון פעילויות המתאימות לכל הגילאים – גם לילדים הגדולים וגם לקטנים. אז אלו פעילויות לילדים בשבת יש במוזיאון, אתם שואלים? הנה סקירה קצרה.

האופציות לאפרוחים הצעירים (גילאי 2.5 עד 4)
גם לילדים הקטנים מגיע! המוזיאון מציע לאפרוחים הצעירים שתי פעילויות :
טיול עם ינשול - טיול בו ייחשפו הילדים לעולם הטבע, ילמדו לקבל את השונה ולהתמודד עם ביישנות ופחד מן הסביבה.
בעקבות הפרפרים - פעילות נוספת המוצעת לשכבת גיל זו, ובה תינתן לילדים הזדמנות להתחקות אחר מחזור חייו של זחל הפרפר ולהיחשף למינים שונים של בעלי חיים.
איפה מיש? - ילדים לוקחים חלק פעיל בהצגה זו. במהלכה הם נפגשים עם מיש, בובת סמרטוטים שנשכחה, ויוצאים למסע לגילוי מושגים כמו חברות וקבלת השונה.

mish

האופציות לגילאי הביניים (4-8)
לקהל הילדים הצעירים בגילאי 4-8 מוצעים המסלולים הבאים:
המסע לתיקון ממלכת הזמן - פעילות בה מתוודעים הילדים למשפחות שונות של בעלי חיים תוך שימת דגש על צמד זחלים אותם מלווים הילדים עד להפיכתם לפרפרים.
היער הקסום - פעילות הרפתקנית שמתאימה יותר לגילאים 6-8. במהלך הפעילות משחררים הילדים שדון שגורם לבלגן גדול אתו הם מנסים להתמודד. במהלך הפעילות הילדים לומדים להתמודד עם סיטואציות ורגשות העולים בהם בעקבות ההתרחשויות.

הבוגרים (9+)
החייזרים - פעילות בה נשאבים הילדים לחללית חייזרים קסומה, מכירים את החייזרים ועוזרים להם לפתור חידות.
דיאלוג בחשיכה - אחת מתערוכות הדגל של המוזיאון. פעילות זו מועברת על ידי מדריכים עיוורים ומאפשרת לילדים לחוש את אשר עובר על העיוור בחיי היום יום.
הזמנה לשקט - פעילות המועברת ע"י חרשים ומתמקדת בהכרת שפת הסימנים ומציאת דרכי תקשורת עם הזולת באמצעות תנועות גוף ותקשורת חלופית.
דיאלוג עם הזמן - פעילות יוצאת דופן שאותה מעבירים מדריכים בני 70. בפעילות זו ילמדו המבוגרים וגם הילדים כיצד להתמודד עם הליך ההתבגרות שלהם עצמם ויתמודדו עם האלמנט שאינו ניתן לשליטה או עצירה על ידנו - הזמן.
בגובה העיניים - סדנת אמנות עם נושא מתחלף פעם בתקופה. בפעילות זו הילדים מתנסים בהפקת אמנות מסוגים שונים, ממולטימדיה ועד מוסיקה, באמצעות חפצים שונים הניתנים להם בעת הפעילות.

אתר המוזיאון
 


טבוריתון הינו מגזין אינטרנטי בנושאי הריון, לידה וגידול תינוקות וילדים של טבורית בנק דם טבורי.

 

שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
המרכז הרפואי שיבא