חופשת חנוכה היא הזדמנות לבילוי משפחתי בהופעה, פעילות חגיגית או מוזיאון. חלק מהפעילויות שריכזנו עבורכם הן ללא תשלום. הבחירה בידכם!

נמל קיסריה
1 Smallבין ה-12 ל-20 בדצמבר יתקיים בכל יום בשעה 17:00 מיצג אורות על המצודה הצלבנית העתיקה, שהיא חלק מנמל קיסריה. בנוסף למיצג, ייהנו המבקרים במקום גם מאירוע הדלקת נרות. הכניסה למתחם, חשוב לדעת, היא מהשעה 16:00, ובמזג אוויר סוער האירוע לא יתקיים.
הכניסה חופשית.


חצר ראשונים עין שמר
2 Mobileאירוע החג יתקיימו כאן ב-16-18 בדצמבר. בין השעות 10:00-15:00 אפשר יהיה להשתתף בביקור בבית בד שהוקם בראשית המאה ה-20, ולראות כיצד הוא פועל; בסדנת יצירה להכנת סביבונים וחנוכיות מחומרים ממוחזרים; בסיור במוזיאון העוסק בראשית ההתיישבות; בסיור במוזיאון הטרקטורים ועוד. כדאי לדעת כי במטרה להשתתף בכל הפעילויות, יש להגיע עד 12:30.
40-45 שקלים לכרטיס. לפרטים נוספים, www.courtyard.co.il
צילום: המוזיאון


קניון סינמול
3 Smallפסטיבל "האוצר במצולות" יתקיים כאן ב-17-19 בדצמבר, בשעות 11:00-14:00 ו-16:00-19:00. מתחם הפסטיבל יורכב מאלפי בלונים, והוא יכלול סדנאות כגון יצירת מבוך במצולות בעקבות מפת המטמון והכנת צורות מבלונים. בנוסף, יתקיימו בכל יום שני מופעים, כולל המופע של פביאן - מופע להטוטנות עם בלונים, וזיוי קיווי - מופע קסם בעקבות האוצר מהחלומות.
הכניסה חופשית. לפרטים, www.cinemall.co.il


קניון אילון
4 Smallלרגל השקת הסדרה "סיפורים של ברווזים", ערוץ דיסני יקיים בקניון אתגר חווייתי. במסגרת הפעילות תוקם בקניון כספת ענק, בהשראת הכספת של הדוד סקרוג' מהסדרה, ובה מטבעות. הילדים וההורים מוזמנים להעריך כמה מטבעות יש בכספת, ולמנחשים נכון יש סיכוי לזכות בפרס מיוחד. הכספת נגישה בכל שעות פעילות הקניון.


קניון עיר ימים
5 Smallבקניון זה יפעלו שישה מתחמים מיוחדים המוקדשים למציאות מדומה. המתחמים מתאימים לבני 5 ומעלה, והם מאפשרים לחוות חוויות של מציאות מדומה. לדוגמא: במתחם "אתגר הקרש" מנסים ללכת על קרש צר בגובה כ-200 מטרים; במתחם "פליימן" עפים בשמים ומצילים אנשים, כמו סופרמן; במתחם "חץ וקשת" מגנים על טירה קסומה מפני יצורים שונים באמצעות חץ וקשת; ועוד. כל זה יקרה ב-17-20 בדצמבר, בשעות 11:00-14:00 ו-16:00-19:00. הכניסה חופשית.מתחם אושילנד
6 Smallהישר ממוזיאון המדעטק בחיפה, מגיעים למתחם שבכפר סבא מספר תערוכות, מופעים וסדנאות. תערוכת שולחנות מדע תכלול עשרות מיצגים מכל תחומי המדע, בהם ילמדו הילדים עקרונות מדעיים פשוטים; אוהל הפלנטריום המתנפח יאפשר להכיר מקרוב את הכוכבים; ויועלו המופע "קסמי מדע" המבוסס על הסיפור "מעשה בחמישה בלונים", וכן המופע "פרופסור אור". עוד בתוכנית: סדנאות יצירה להכנת ספינרים, טיסנים, שבשבות רוח ועוד. כל זה יתקיים ב-16-20 בדצמבר, בשעות 11:00-14:00 ו-16:00-19:00.
צילום: אמיר מושון טמיר


תל אביב-יפו
7 Smallברחבי העיר יתקיימו אירועים שונים לציון חנוכה וחג המולד, כולל פסטיבל "מנורת לילה" בנווה שאנן וגן החשמל; חנוכיית הסלפי הראשונה; עשרות הצגות ילדים ברחבי העיר; הדלקת עץ אשוח ענק בכיכר השעון; סיור חנוכיות ואור; סדנאות יצירה שונות ועוד.
ההשתתפות בחלק מהאירועים כרוכה בתשלום. לפרטים, http://bit.ly/2BwVikr.
צילום: נטע אלוניםחוצות המפרץ OUTLET
8 Smallב-17-20 בדצמבר יתקיימו ברחבי המתחם מופעים מיוחדים לכבוד החג. המופעים יתקיימו פעמיים ביום – 11:00 ו-17:30 – ולא תהיה כפילות, כלומר בכל פעם יהיה זה מופע חדש לגמרי. בין המופעים המתוכננים: מופע קרקס אפריקאי המשלב קרקס רחוב עם קטעים של קרקס במה; מופע הקסמים של יהודלה מודלה; מופע הלהטוטים של קרקס בגיל; ומופע חנוכה של אלוני בלוני. בנוסף, בכל ימי החג יהיו מתנפחים וחלוקת הפתעות מדליקות.
הכניסה חופשית. לפרטים, www.huzot.co.il


גן החיות התנ"כי
9 Smallבמהלך החופשה ימחישו בגן החיות התנ"כי את פעילויות ההעשרה שהצוות מכין לבעלי החיים: הדובים יגלגלו חביות מלאות פיצוחים, הפילים ישלחו את החדק גבוה גבוה בשביל לשלוף בוטנים מג'ריקן תלוי, והאריות יסתערו על שקי יוטה עם חתיכות בשר. המבקרים יוכלו לצפות בסרטונים המראים מגוון פעילויות העשרה לבעלי החיים ולהתנסות בפעילויות העשרה מאתגרות. בנוסף, יתקיים בגן מופע בלונים ייחודי, סדנה מיוחדת על בעלי חיים פעילים בלילה ועוד. כל זה ב-14-20 בדצמבר, והאירועים יתקיימו בשעות שונות, לכן כדאי להתעדכן בפרטים מראש.
42-55 שקלים לכרטיס. לפרטים ולרכישת כרטיסים, www.jerusalemzoo.org
צילום: שי בן עמי


פארק נאות קדומים
10 Smallתחת השם "בחזרה לארץ החשמונאים", יתקיימו כאן ב-15 בדצמבר וב-17-20 בדצמבר סיור מודרך בו מובילים שמן אל "בית המקדש" הכולל מסיק זיתים, הפקת שמן זית וביקור בבית בד עתיק; מסע אל האזור בו יצאה הקריאה למרד החשמונאים והשתתפות במרד בעזרת איסוף רמזים ופיענוח כתב חידה; הכנת נרות שמן; היכרות עם סוגי שמן נוספים למאור כמו שמן צנונית או שמן קיקיון; ועוד. כדאי להתעדכן מראש בשעות הפעילויות השונות.
40 שקלים לכרטיס. לפרטים ולרכישת כרטיסים, www.n-k.org.il
צילום: איתי בלסוןתמונות נוספות באדיבות יחסי ציבור.
 


טבוריתון הינו מגזין אינטרנטי בנושאי הריון, לידה וגידול תינוקות וילדים של טבורית בנק דם טבורי.

 

שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
המרכז הרפואי שיבא